fbpx

FAQ

PYTANIA I ODPOWIEDZI

FAQ DO FOTOGRAFA i KAMERZYSTY ŚLUBNEGO.

Tutaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej nam zadajecie.

Gdzie możemy oglądnąć gotowy reportaż ślubny?

Cały gotowy reportaż z dnia ślubu możecie zobaczyć w naszej pracowni na ul. Strumykowej 11 w Krzywiniu (Zobaczcie jak do nas trafić).

Natomiast częściowy reportaż fotograficzny oraz skrót filmowy w formie teledysku możecie oglądnąć na naszym blogu. Zapraszamy

Czy posiadacie zapasowy aparat na wypadek awarii pierwszego?

Tak, jako profesjonalny fotograf i filmowiec zawsze staram się mieć zapasowy aparat na wypadek awarii pierwszego. Nawet najlepsze aparaty mogą ulec awarii w najmniej spodziewanym momencie, co może spowodować utratę ważnych zdjęć lub całej sesji fotograficznej. Posiadanie zapasowego aparatu daje mi pewność, że zawsze będę miał narzędzie do wykonywania zdjęć, niezależnie od tego, co się dzieje. W przypadku awarii pierwszego aparatu, mogę natychmiast przełączyć się na drugi, minimalizując utratę czasu i zapewniając ciągłość pracy.

Posiadacie zezwolenie na fotografowanie i filmowanie w kościołach ?

Oczywiście posiadamy stosowne zezwolenie wydane przez Archidiecezję Poznańską. Dokument ten potwierdza fakt ukończenia kursu przygotowującego fotografa do pracy podczas liturgii. Wiedza zdobyta na kursie pomaga w taktownym zachowaniu i umiejętnym poruszaniu się w trakcie Mszy oraz podczas udzielanych sakramentów.

Czy zdjęcia są poddane obróbce ?

Wszystkie zdjęcia, które od nas otrzymacie są poddane autorskiej obróbce kolorystycznej i niekiedy dodatkowemu kadrowaniu. Jednocześnie nie zmieniamy rzeczywistości, wykonane przez nas zdjęcia są naturalne i w pełni oddają obraz dnia ślubu. Oto przykład metamorfozy:

Przed  zdjęcie przed retuszem            Po obróbce  sesja-klif-Orlowo

Na jakim terenie pracujecie?

Mieszkamy w Wielkopolsce i właśnie tu najczęściej wykonujemy zlecenia. Pracujemy głównie w obrębie miast: Poznań, Śrem, Kościan, Leszno, Rawicz, Gostyń, Kalisz, Konin, Środa Wielkopolska. Ale nie odmawiamy dalszych reportaży. Chętnie odwiedzamy również województwa: pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie i inne. Pracujemy także poza granicami naszego kraju.

Ile czasu czekamy na gotowe materiały ?

Czas oczekiwania na gotowe materiały wynosi do 90 dni. Oczywiście na początku roku ten okres jest krótszy, z racji mniejszej ilości ślubów. 

Czy dostaniemy cały surowy materiał ?

Tak jak artysta malarz nie oddaję niedokończonych obrazów, tak i my nie oddajemy surowych materiałów. W czasie reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej wykonujemy niekiedy kilka zdjęć tego samego ujęcia. Następnie z tych zdjęć wybieramy to najlepsze, na którym np. wszyscy mają otwarte oczy i poprawne miny. 

Czy możemy podpisać umowę na odległość ?

Oczywiście jest możliwość zdalnego podpisania wiążącej umowy poprzez maila lub pocztę. Preferujemy jednak kontakt bezpośredni, w trakcie którego będziemy mogli się bliżej poznać i dokładniej ustalić szczegóły.